O mnie

Mali, rodzinni, z pasją…

Odkąd pamiętam, zawsze wolałem kawę niż herbatę…

Przy okazji różnych wyjazdów i wypadów zarówno wakacyjnych, jak i tych w całkiem bliskie okolice, lubię odwiedzać nowe miejsca, gdzie smakuję (lub czasami i nie 😉 ) nowych kaw.

Kilkanaście już lat temu, podczas jednego z takich wypadów właśnie, znalazłem się w Kołobrzegu, w nieistniejącej niestety już czekoladziarni „Czarna Mamba”. Oprócz świetnej czekolady jaką tam serwowali (co bezsprzecznie stwierdziła żona), mieli też bardzo dobrą kawę.

Tak dobrą, że zapadła mi w pamięć, do tego stopnia, że potem już przez cały pobyt wizyta w „Czarnej Mambie” była obowiązkowa. Oczywiście nie obyło się bez rozmów z właścicielką, no i pytań, co to za kawa.

To była właśnie kawa Mundo Novo…

Od tamtego czasu wiedziałem, że bardzo, ale to bardzo chcę rozwijać moją kawową pasję, i odkrywać nowe kawowe światy.
Tak trafiłem m.in. na coffeedesk, gdzie były następne pozytywne doznania, tyle super kaw w jednym miejscu :), co wybrać, w jakim kierunku pójść, przecież wszystkiego nie da się od razu wypić 🙂 Sporo filiżanek parzonych z najróżniejszych ziaren wypiłem trochę bez uważności, co w końcu sprawiło, że postanowiłem się wreszcie coś więcej dowiedzieć o tych pitych kawach, palarniach z których pochodzą oraz różnych metodach parzenia ziaren. I tak zaczęło się chodzenie na cuppingi, szkolenia – m.in. w Barista On Time z Michałem Pluta oraz Jakubem Pospieszyl.

Sporo wiedzy czerpię od moich doświadczonych kolegów, oczywiście sporo czytam, robię własne testy, własne próby.
Dlatego kawy, które Wam oferuję, to nie są ziarna wybrane przypadkowo.

Wszystkie kawy jakie znajdziecie w sklepie mundonovo.pl, to po pierwsze kawy segmentu speciality, a po drugie to kawy z palarni, które tworzą ludzie znający się na swoim fachu, jak mało kto.

Dodatkowo dzięki własnemu doświadczeniu oraz latom praktyki mogę zaoferować Wam pomoc w doborze kawy odpowiedniej dla Waszych preferencji smakowych i posiadanych akcesoriów do parzenia.

Te liczby mówią za siebie!

100+

zadowolonych Klientów
od startu projektu

703

kilo sprzedanej kawy od startu projektu

6

polskie palarnie kawy w ofercie

Koszyk
Przewijanie do góry